Vinařství Fabig

Vinařství Fabig

Vinař: Roman Fabig

Oblast: Velkopavlovická 

Podloží: jíl

Hlavní odrůda: Sauvignon Blanc

Celková produkce: 60 000 lahví / rok

Hustopeče – české město v okrese Břeclav patřící klimaticky k nejteplejším oblastem České republiky. Umístění vinařství a jílovité podloží, které se v této oblasti nachází, jsou vedle vinařského umění Romana Fabiga tím,          co se odráží v jeho vínech. 

 

Roman se v rámci vinaření soustředí v převážné většině na odrůdu Sauvignon Blanc. Jak sám říká, je to jeho posedlost i vášeň. Věří, že jedině díky specializaci na jedinou odrůdu může vytvořit nejideálnější výsledek. Na svých vinicích pracuje organicky a dlouhodobá udržitelnost je pro něj samozřejmostí.

 

Stejně jako my, vidí i Roman ideál ve spojení jídla a vína. Podle něj k sobě tyto dvě věci neodmyslitelně patří. Víno vnímá jako nástroj pro pozvednutí chutí jídla a přijde mu zábavné užívat si nekonečné kombinace chutí.

 

My v jeho Sauvignonech vidíme velký potenciál a rozhodně doporučujeme jeho vína ochutnat.

b.wine o vinařství

„SAUVIGNON“ Roman Fabig patří k významným moravským vinařům, kteří se věnují této odrůdě. Hodně se věnuje projevu Sauvignonu v různých podložích a reflektuje vlivy jednotlivých terroir na odrůdu. Obzvláště jeho řada „BIG“ pak rozhodně stojí za pozornost při práci s jídlem.

Špička ve svém oboru