Vinařství Straka

Weingut Straka

Vinař: Thomas Straka

Oblast: JIžní Burgenland (Rakousko)

Vinice: 7 ha skládajících se z 38 malých vinic

Produkce: 50 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Welschriesling

Rechnitz – vinařská obec ležící přesně na pomezí středního a jižního Burgenlandu. Leží severněji než vinařství Christopha Wachtera. Do této oblasti postupuje podhůří Alp a mikroklima je zde tedy více ovlivněno Neziderským jezerem, které se nachází na severu. Vinice vinařství se rozprostírají na úpatí horského masivu Kysackých hor (Günser Gebürge), které vznikly metamorfózou krystalické břidlice a magmatických skal. Vína pocházející z této oblasti mají tedy nezaměnitelný charakter.

 

Generace rodiny Straků pochází z období 18. století z Čech. Byli úspěšnou rodinou dřevorubců. Ti si pak koupili půdu, na které vysázeli vinnou révu. 

 

Thomas vždy miloval práci s vínem, absolvoval vysokou vinařskou školu  v Eisenstadtu, po škole se věnoval praxi ve vinařstvích a vedení rodinného vinařství se ujal v roce 1999. Jeho vína označujeme naší divokou kartou, protože jsme si jisti, že Vás styl tohoto „Vlašáku” dostane! 

b.wine o vinařství

„VE SKLEPĚ NĚDĚLÁM NIC“, to říká Thomas o svém přístupu k vinaření. Většina se toho u něj děje na vinici, kde pěstuje nesmírně zdravou a kvalitní surovinu pro výrobu svého vína. Jeho vína jsou tak naprosto autentická a jeho styl je nazaměnitelný. Pro naše portfolio tvoří určitý kontrast k „Vlašákům“ od Filipa Mlýnka.

Špička ve svém oboru