Vinařství Henrici

Weingut Henrici

Vinař: Laura Henrici

Oblast: Rheinhessen (Německo)

Vinice: 17 ha

Produkce: 50.000 lahví/rok

Hlavní odrůda: Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé

Friesenheim – malá vesnička ležící uprostřed východního Rheinhessenu, několik kilometrů jihozápadně od Niersteinu. Oblast, ve které se vinařství nachází, je obdarována průměrně 1970 hodinami slunečního svitu ročně.   To se, společně s podložím jílové opuky, spraší a vápencem, podílí na charakteru těchto vín. 

 

Vinařství Henrici vzniklo již v roce 1966, ale novou vlnu mu nyní přináší začínající vinařka Laura se svou řadou vín “AURA”. Laura se učila vinařství nejen doma po boku svého otce, ale na stáži byla také ve vinařství KNEWITZ, kde měla možnost nahlížet pod ruce Tobiasovi, jehož vinařství  se v roce 2021 stalo členem VDP. Laura je začínající vinařka, která buduje své nové vinařství. Považujeme ji za nadějnou vinařku, která tvoří vína dobře pitelná a svěží. 

b.wine o vinařství

„AURA BY HENRICI“ tak se jmenuje Lauřina řada vín, která přináší do našeho portfolia lehká vína skvěle padnoucí do kavárenského provozu. Její lehký styl společně s typickým terroir charakterem oblasti Rheinhessen tvoří jemná vína, která jsou velmi dobře pitelná.

Naše vinařská naděje