Vinařství Künstler

Weingut Künstler

Vinař: Günter Künstler

Oblast: Rheingau (Německo)

Vinice: 49,8 ha

Produkce: 400 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Riesling 

Hochheim am Main – Město ležící na břehu Mohanu, nedaleko soutoku Mohanu s Rýnem, je ideálním místem pro Riesling. Jižně orientovaný kopec v přírodním záhybu Mohanu představuje ochranu před studenými větry od pohoří Taunus. Výsledkem je středomořské mikroklima s dlouhými hodinami slunečního svitu.

Vinařská historie Weingut Künstler sahá do rokou 1648 do Dolních Dunajovic v Jihomoravském Kraji v ČR. Po druhé světové válce byla půda rodině Künstlerů zabrána a rodina byla z vlasti vyhnána. V roce 1965 tak založil Franz Künstler, otec Güntera Künstlera, vinařství znovu právě v Hocheimu nad Mohanem. Filosofie vinařství je nekompromisní a vinařství tak brzy získalo uznání kritiků i ocenění.

Günter převzal vedení vinařství v roce 1992 a dodnes pokračuje v odkazu svého otce po boku s manželkou Monikou a mladým, vysoce oddaným týmem. Weingut Künstler je členem VDP od roku 1994 a patří k nejznámnějším vinařstvím v Německu vůbec.

b.wine o vinařství

„JEDNO Z NEJSLAVNĚJŠÍCH VINAŘSTVÍ“ z Rheingau. Je nejvýznamnějším vinařstvím našeho portfolia. S vinařstvím jsme začali spolupracovat na základě doporučení od Filipa Mlýnka, který ve vinařství strávil několik let. Největší předností tohoto vinařství je schopnost porozumění terroir a odrůdě Riesling.