Vinařství Künstler

Weingut Künstler

Vinař: Günter Künstler

Oblast: Rheingau (Německo)

Vinice: 49,8 ha

Produkce: 400 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Riesling 

Hochheim am Main – Město ležící na břehu Mohanu, nedaleko soutoku Mohanu s Rýnem, je ideálním místem pro Riesling. Jižně orientovaný kopec v přírodním záhybu Mohanu představuje ochranu před studenými větry od pohoří Taunus. Výsledkem je středomořské mikroklima s dlouhými hodinami slunečního svitu.

Vinařská historie Weingut Künstler sahá do rokou 1648 do Dolních Dunajovic v Jihomoravském Kraji v ČR. Po druhé světové válce byla půda rodině Künstlerů zabrána a rodina byla z vlasti vyhnána. V roce 1965 tak založil Franz Künstler, otec Güntera Künstlera, vinařství znovu právě v Hocheimu nad Mohanem. Filosofie vinařství je nekompromisní a vinařství tak brzy získalo uznání kritiků i ocenění.

Günter převzal vedení vinařství v roce 1992 a dodnes pokračuje v odkazu svého otce po boku s manželkou Monikou a mladým, vysoce oddaným týmem. Weingut Künstler je členem VDP od roku 1994 a patří k nejznámnějším vinařstvím v Německu vůbec.

Prokliky u jednotlivých vín zatím nejsou funkční. Na rozvoji stránek usilovně pracujeme.

Guts Riesling Dry

Hochheimer Herrnberg Riesling

Hattenheimer Riesling

Hochheimer Hölle Im Neunberg Riesling

Riesling Hölle GG

Riesling Erbacher Marcobunn Auslese

Weiss Erd Riesling GG

Spätburgunder Tradition

b.wine o vinařství

„JEDNO Z NEJSLAVNĚJŠÍCH VINAŘSTVÍ“ z Rheingau. Je nejvýznamnějším vinařstvím našeho portfolia. S vinařstvím jsme začali spolupracovat na základě doporučení od Filipa Mlýnka, který ve vinařství strávil několik let. Největší předností tohoto vinařství je schopnost porozumění terroir a odrůdě Riesling.