Vinařství Carlo Schmitt

Weingut Carlo Schmitt

Vinař: Carlo Schmitt

Oblast: Mosel (Německo)

Vinice: 4 ha

Produkce: 15 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Riesling

Leiwen – jedna z nejvýznamějších vinařských obcí na řece Mosel se nachází na jejím břehu v okrese Trier–Saarburg v Německu. Jedná se o krásnou vesnici obklopenou nejen řekou Mosel, ale také kopci, na kterých se rozprostírá vinná réva.

 

Mladý Carlo Schmitt vede toto rodinné vinařství ve třetí generaci a navazuje na umění svého otce Heinze Schmitta, který do roku 2010 udělal z tohoto vinařství jedno z předních v Německu. 

 

Po jeho tragické smrti navazuje na jeho odkaz až v posledních letech právě Carlo a k vinicím přistupuje velmi přirozeně a pečlivě. 

 

O svých vinicích říká: “Naštěstí se v našem portfoliu vinic můžeme opřít o velmi staré, částečně neroubované révy v nejlepších polohách střední Mosely. Tyto vinice tvoří páteř našich vín.”

 

Vína od Carla jsou velmi svěží a dobře pitelná. Jak sám říká, jsou to vína inspirovaná ovocem, lehkostí a minerální elegancí.

b.wine o vinařství

„SCHMITT Z MOSELY“ to je naděje této německé vinařské oblasti, která si velmi rychle našla své místo mezi našimi partnery. Velmi přímý a lehce uchopitelný styl vín mladého Carla budeme rádi sledovat v budoucích letech. Podle dosavadní spolupráce tušíme, že se bude velmi strmě vyvíjet, co se kvality vín týče.

Naše vinařská naděje