Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filip Mlýnek

Vinař: Filip Mlýnek

Oblast: Mikulovská (Česká republika)

Vinice: 10 ha 

Produkce: 80 000 lahví / rok

Hlavní odrůda: Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené

Dolní Dunajovice – Vinice leží na jihozápadním svahu Pálavy. Jde tedy o svažitou polohu s tenkým půdním profilem, který je tvořen slabou vrstvou karbonátové černozemě. To znamená půdou chudší na živiny, ale s vysokým obsahem aktivního vápna. Vína z této trati jsou proto výrazně minerální.

 

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v Závodech Dolní Dunajovice. S bratrem pak jako děti pomáhali také při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V Čechách působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík. Jeho styl zpracování vín je svérázný, přesto čistý a přesný. Stejně jako u našich ostatních vinařů se tak do jeho vín promítá jeho osobnost a tak to má být.

b.wine o vinařství

„FILIP MLÝNEK“ je podle nás jeden z nejodbornějších vinařů Moravy. Jeho pěstitelský um, který se učil především v německém vinařství Künstler, je neoddiskutovatelný. Styl jeho vín je vždy orientován na charakteristiky odrůdy. Produkuje spíše vína svěžího, ovocitějšího charakteru. 

Špička ve svém oboru